Ali - (2001)

Ali Ali 2019-08-22 01:01:56

Tytuł oryginalny: Ali - (2001) - (2 godz. 37 min.)

Scenariusz: Christopher Wilkinson Stephen J. Rivele
Reżyseria: Michael Mann
Obsada: Jamie Foxx, Jeffrey Wright, Jon Voight, Malick Bowens, Mario Van Peebles, Mykelti Williamson, Ron Silver, Will Smith,
Premiera: 2001-12-25

W 1964 roku 22-letni Cassius Clay (Will Smith) zostaje zawodowym mistrzem w boksie. Kolejne sukcesy utwierdzają go w przekonaniu, że jest najlepszy. Ambitnemu i buntowniczemu Clayowi nie wystarcza sportowe zwycięstwo. Zaprzyjaźnia się z przywódcą Malcolmem X (Mario Van Peebles). Odtąd z determinacją równą bokserskiej oddaje się misji „czarnego muzułmanina”, przechodzi na islam i zmienia nazwisko na Muhammad Ali. Rzuca rękawicę sobie, państwu i systemowi społecznemu, w którym „czarny” jest obywatelem niższej kategorii. Odmawia odbycia służby wojskowej w Wietnamie. Zostaje pozbawiony prawa do uprawiania sportu w USA. Rozpoczyna walkę w obronie własnych przekonań, nie rezygnując jednak z boksu.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.