W imię ojca - (1993)

W imię ojca In the Name of the Father 2020-03-02 02:46:50

Tytuł oryginalny: In the Name of the Father - (1993 ) - (2 godz 13 min)

Premiera: 1993-12-12

Opis filmu W imię ojca (In the Name of the Father 1993 ):

„W imię ojca” to przejmująca opowieść o Gerrym Conlonie (Day-Lewis) – drobnym złodziejaszku w targanym zamachami bombowymi Belfaście, którego bardziej interesują puby i dobra zabawa, niż walka o niepodległość. Gerry jest całkowitym przeciwieństwem swego skrytego i cichego ojca Giuseppe (Pete Postlethwaite). Gdy Gerry popada w konflikt z IRA ojciec wysyła go do Anglii. Niestety błazeństwa Gerryego sprawiają, że nagle znajduje się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie. Mimo że jest niewinny, zostaje skazany na dożywocie. Także Giuseppe trafia do więzienia. Za kratami Gerry odkrywa, że pozorne słabości jego ojca maskują niezwykłą wewnętrzną siłę ducha i mądrość. Współpracując ze zdeterminowaną prawniczką (Thompson) Gerry stara się udowodnić swą niewinność, oczyścić imię ojca i wyjawić prawdę o jednej z najbardziej wstydliwych pomyłek sądowych w historii.

Obsada: Beatie Edney Corin Redgrave Daniel Day-Lewis Emma Thompson John Benfield John Lynch Paterson Joseph Pete Postlethwaite

Film W imię ojca jest to produkcja, której rok produkcji to 1993 roku. W imię ojca powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Biograficzny. Za datę premiery filmu W imię ojca uznaje się date: 1993-12-12.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 8,0 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć W imię ojca online" lub "film W imię ojca cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "W imię ojca legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć W imię ojca online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.