Wisła od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia - (2013)

Wisła od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia Wisła od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia 2019-09-13 00:31:59

Tytuł oryginalny: Wisła od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia - (2013 ) - (2 godz. 36 min.)

Kategoria: Dokumentalny,
Scenariusz:
Reżyseria:
Obsada: Krystyna Czubówna
Opis filmu Wisła od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia:

Najdłuższa rzeka Polski była siedliskiem łososia przez tysiące lat. Jeszcze do połowy ubiegłego wieku ryby te rokrocznie pokonywały setki kilometrów niemal od źródeł Wisły w górach po jej ujście w Bałtyku i z powrotem. Dziś ich wędrówka, niezbędna dla przetrwania gatunku, jest niemożliwa za sprawą ingerencji człowieka w przyrodę. Zanieczyszczenie wód i sztuczne zapory to tylko kilka z przeszkód jakie na swojej drodze napotyka pół miliona młodych osobników wpuszczonych do rzek Podkarpacia, w ramach programu restytucji łososia w polskich wodach. Kamera, zabierając widzów w podróż wzdłuż biegu Wisły, przedstawia nie tylko problem zagrożonego gatunku, ale i piękno, jakie skrywa koryto wodnego kręgosłupa Polski.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement