Wisła od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia - (2013)

Wisła od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia Wisła od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia 2019-09-13 00:31:59

Tytuł oryginalny: Wisła od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia - (2013 ) - (2 godz. 36 min.)

Kategoria: Dokumentalny,
Scenariusz:
Reżyseria:
Obsada: Krystyna Czubu00f3wna,
Opis filmu Wisła od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia:

Najdłuższa rzeka Polski była siedliskiem łososia przez tysiące lat. Jeszcze do połowy ubiegłego wieku ryby te rokrocznie pokonywały setki kilometrów niemal od źródeł Wisły w górach po jej ujście w Bałtyku i z powrotem. Dziś ich wędrówka, niezbędna dla przetrwania gatunku, jest niemożliwa za sprawą ingerencji człowieka w przyrodę. Zanieczyszczenie wód i sztuczne zapory to tylko kilka z przeszkód jakie na swojej drodze napotyka pół miliona młodych osobników wpuszczonych do rzek Podkarpacia, w ramach programu restytucji łososia w polskich wodach. Kamera, zabierając widzów w podróż wzdłuż biegu Wisły, przedstawia nie tylko problem zagrożonego gatunku, ale i piękno, jakie skrywa koryto wodnego kręgosłupa Polski.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.