Dwie godziny - (1946)

Dwie godziny 2020-02-27 09:21:46

Tytuł oryginalny: Dwie godziny - (1946 ) - (1 godz. 01 min.)

Scenariusz: Ewa Szelburg-Zarembina Jan Marcin Szancer
Reżyseria: Józef Wyszomirski Stanisław Wohl
Obsada: Aleksander Zelwerowicz Danuta Szaflarska Hanna Skarżanka Jacek Woszczerowicz Jerzy Duszyński Józef Węgrzyn Mieczysław Milecki Władysław Grabowski
Premiera: 1957-12-09

Opis filmu Dwie godziny ( 1946 ):

Małe miasteczko gdzieś w Polsce, stacja przesiadkowa powracających z tułaczki. Spotykają się tu ludzie, którzy przez wojnę utracili przeszłość albo którzy wciąż nie mogą zadomowić się w teraźniejszości. Dwie godziny oczekiwania na pociąg stają się czasem rozliczeń spraw osobistych, oceny postaw wojennych, odpłaty za upodlenie. Wszyscy muszą określić się wobec czasu przeszłego: Marek musi odrzucić dawną sympatię do Teresy – kiedyś koleżanki, dziś handlarki i szabrowniczki, szewc Leon – wziąć osobistą pomstę na kapo obozowym, przez którego postradał zmysły, szabrowniczka Marta – odżegnać się od męża, kolaboranta, na którego czekała przez całą wojnę. Każdy niesie swój bagaż doświadczeń rzutujących na współczesność. Przed przeszłością nie ma ucieczki – jest tylko nadzieja na przyszłe, lepsze życie.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.