Niewiniątka - (1961)

Niewiniątka The Children's Hour 2019-09-14 00:47:16

Tytuł oryginalny: The Children's Hour - (1961) - (1 godz. 47 min.)

Scenariusz: Alex North Lillian Hellman
Reżyseria: William Wyler
Obsada: Audrey Hepburn, Debbie Moldow, Diane Mountford, James Garner, Karen Balkin, Mimi Gibson, Shirley MacLaine, Veronica Cartwright,
Premiera: 1961-12-19
Opis filmu Niewiniątka:

Film będący adaptacją sztuki lewicowej amerykańskiej autorki Lillian Hellman.  Lata 60-te XX wieku. Martha i Karen, przyjaciółki, a zarazem nauczycielki, wraz z ciotką Marthy prowadzą wspólnie prywatną szkołę dla dziewcząt. Kiedy Karen przyłapuje jedną z uczennic na kłamstwie, ta w rewanżu rozpuszcza plotkę jakoby między nauczycielkami istniał „nienormalny „związek. Opowiada babci o wzajemnych relacjach kobiet, niemoralnych spotkaniach, chorym przywiązaniu Marthy do Karen i stosunkach panujących w szkole, nie zdając sobie sprawy jak bardzo kłamstwo okaże się wyniszczające w skutkach. Plotka obiega całe miasto, zgorszeni rodzice usuwają dzieci ze szkoły. Uporządkowany świat, w którym żyły obie kobiety wali się w gruzy. W dodatku pojawiają się wątpliwości i pytania, a na jaw wychodzą głęboko skrywane uczucia i tajemnice.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.