Błękitny krzyż - (1955)

Błękitny krzyż 2020-03-01 05:02:31

Tytuł oryginalny: Błękitny krzyż - (1955 ) - (1 godz 01 min)

Premiera: 1955-10-12

Opis filmu Błękitny krzyż ( 1955 ):

Średniometrażowy „Błękitny krzyż” to kolejna w twórczości Munka, po „Gwiazdy muszą płonąć”, próba odnalezienia się w w formule kina fabularnego. Tym razem jest to rekonstrukcja zdarzeń jakie miały miejsce w ostatnich dniach wojny, a zapisane zostały w kronice Górskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego w Zakopanem. Była to akcja polskich goprowców ratujących życie rannych partyzantów radzieckich i słowackich, ukrywających się w szałasie po kontrolowanej jeszcze przez Niemców, słowackiej stronie Tatr. W filmie tym występowali zawodowi aktorzy, ale także, jak w dokumencie, autentyczne postacie, ludzie odgrywający jedynie minione wydarzenia, w których sami brali udział. Górale swoją obecnością w filmie uwiarygodnili opowiedzianą w nim historię. Sama opowieść o tej prawdziwej historii nie jest pozbawiona dramaturgicznych i narracyjnych walorów, w których wyraźnie widać zasady fabularnej sensacyjności.

Obsada: Elżbieta Polkowska Gustaw Holoubek Józef Krzeptowski Józef Wawrytko Stanisław Gąsienica Byrcyn Stanisław Gąsienica z Lasa Stanisław Marusarz Stanisław Wawrytko

Film Błękitny krzyż jest to produkcja, której rok produkcji to 1955 roku. Błękitny krzyż powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Dokumentalizowany. Za datę premiery filmu Błękitny krzyż uznaje się date: 1955-10-12.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 6,5 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Błękitny krzyż online" lub "film Błękitny krzyż cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Błękitny krzyż legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Błękitny krzyż online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.