Burzliwe lata dwudzieste - (1939)

Burzliwe lata dwudzieste The Roaring Twenties 2019-09-14 14:32:30

Tytuł oryginalny: The Roaring Twenties - (1939 ) - (1 godz. 44 min.)

Premiera: 1939-10-28

Opis filmu Burzliwe lata dwudzieste (The Roaring Twenties 1939 ):

W 1919 roku Amerykanin Eddie Bartlett (James Cagney) wraca z wojny. Spotyka starych znajomych, George’a Hally’ego (Humphrey Bogart) i studiującego prawo Lloyda Harta (Jeffrey Lynn). Nie mogąc znaleźć pracy, korzysta z propozycji starego przyjaciela i zarabia jako taksówkarz. Odzywa się też do Jean Sherman (Priscilla Lane), z którą korespondował listownie. Odkrywa jednak, że dziewczyna jest nastolatką. Odsyła ją z kwitkiem i wraca do miasta, gdzie poznaje Panamę Smith, właścicielkę nocnego lokalu. To dzięki niej wkracza w środowisko produkcji nielegalnego alkoholu. W latach prohibicji jego interes rozkręca się. Wiąże się z tym inna działalność przestępcza. Tymczasem Jean zakochuje się w Lloydzie, który opuszcza ciemne interesy Eddie’ego. Dobrą finansową passę Eddie’ego przerywa pamiętny krach na nowojorskiej giełdzie w 1929 roku. Bartlett powraca do pracy taksówkarza. Po latach do jego taksówki przypadkowo wsiada Jean, która zdążyła poślubić Lloyda i urodzić mu dziecko. To prowadzi do tragicznego finału…

Obsada: Edward Keane Frank McHugh Gladys George Humphrey Bogart James Cagney Jeffrey Lynn Paul Kelly Priscilla Lane

Film Burzliwe lata dwudzieste jest to produkcja, której rok produkcji to 1939 roku. Burzliwe lata dwudzieste powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Dramat. Za datę premiery filmu Burzliwe lata dwudzieste uznaje się date: 1939-10-28.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 8.00 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Burzliwe lata dwudzieste online" lub "film Burzliwe lata dwudzieste cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Burzliwe lata dwudzieste legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Burzliwe lata dwudzieste online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.