Graficiarze - (2006)

Graficiarze Wholetrain 2020-03-19 00:26:11

Tytuł oryginalny: Wholetrain - (2006 ) - (1 godz 22 min)

Kategoria: Dramat,
Scenariusz:
Reżyseria: Florian Gaag
Obsada: Alexander Held Elyas M'Barek Florian Renner Jacob Matschenz Kristina Karst Mike Adler Naomi Knopf Vincenzo Rosso
Premiera: 2006-02-11

Opis filmu Graficiarze (Wholetrain 2006 ):

„Graficiarze” to trzymający w napięciu film o trudach dorastania w wielkim mieście, będący jednocześnie wnikliwym portretem subkultury malarzy graffiti. Film stawia pytania o granice wolności twórczej. Zdjęcia realizowane były w Warszawie. Czterech przyjaciół tworzy zgraną załogę graficiarzy. Ich odważne „wrzuty” pojawiają się w najbardziej niesamowitych miejscach, wzbudzając podziw rówieśników. Pewnego dnia na ich terenie pojawia się konkurencja – nowa ekipa, której malarskie dokonania przebijają twórczość przyjaciół. Rozpoczyna się ostra rywalizacja, w którą zdecydowanie wkracza policja, usiłując ująć „wandali”. W końcu zdarza się nieszczęście – podczas ucieczki po akcji ginie jeden z writerów, co zmienia na zawsze życie pozostałych chłopaków i doprowadza do pojednania skłóconych ekip. Atutami filmu są niezwykle plastyczne zdjęcia i znakomita, hiphopowa ścieżka dźwiękowa, na której udzielają się gwiazdy nowojorskiego undergroundu. Reżyser filmu i producent muzyki był przez wiele lat znaczącą postacią niemieckiej sceny graffiti, dlatego WHOLETRAIN niezwykle wiernie oddaje realia i klimat miejskiej dżungli.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.