Kompania braci - (2001)

Kompania braci Band of Brothers 2020-03-03 20:36:13

Tytuł oryginalny: Band of Brothers - (2001 ) - (1 godz 10 min)

Premiera: 2001-09-09

Opis filmu Kompania braci (Band of Brothers 2001 ):

„…w sklepie jakiś facet powiedział mi, że powinniśmy iść do wojska… Co takiego?… Odparł: Stany Zjednoczone walczą z Japonią… Nie mogliśmy uwierzyć… Zaatakowano nasz kraj… ” wspomina starszy mężczyzna… Tak zaczyna się 10-odcinkowy serial na podstawie opartej na faktach, powieści Stephena Ambrose’a opowiadającej o losach Easy Company 506 Regimentu 101 Dywizji Powietrzno-Desantowej amerykańskiej armii. (To właśnie w tej dywizji służył żołnierz, którego losy stały się kanwą scenariusza filmu ”Szeregowiec Ryan” Stevena Spielberga) „Kompania Braci” to spektakularna produkcja telewizyjna HBO. Nad powstawaniem tego ogromnego i kosztownego projektu czuwali dwaj laureaci Oscarów: Steven Spielberg i Tom Hanks. Serial został nagrodzony Złotym Globem w kategorii najlepszy film telewizyjny w roku 2001. Nie zobaczymy tu gwiazd kina amerykańskiego, przeważnie to młodzi, mało znani aktorzy amerykańscy i brytyjscy, przez co dramaturgia filmu jest bardziej rzeczywista. W filmie pojawiają się także prawdziwi bohaterowie z Easy Company, wspominający tamte chwile…

Obsada: Dale Dye Damian Lewis David Schwimmer Donnie Wahlberg Matthew Settle Neal McDonough Rick Warden Ron Livingston

Film Kompania braci jest to produkcja, której rok produkcji to 2001 roku. Kompania braci powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Dramat. Za datę premiery filmu Kompania braci uznaje się date: 2001-09-09.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 8,7 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Kompania braci online" lub "film Kompania braci cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Kompania braci legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Kompania braci online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.