Ojciec chrzestny II - (1974)

Ojciec chrzestny II The Godfather: Part II 2020-02-26 23:56:35

Tytuł oryginalny: The Godfather: Part II - (1974 ) - (3 godz. 01 min.)

Premiera: 1974-12-12

Opis filmu Ojciec chrzestny II (The Godfather: Part II 1974 ):

Francis Ford Coppola kontynuuje trylogię „Ojciec chrzestny” ponownie współpracując z pisarzem Mario Puzo i ukazując losy dwóch pokoleń rodu Corleone w bezwzględnym dążeniu do władzy. Reżyser podzielił swój film na dwie części. W pierwszej, stanowiącej swoisty prequel, przedstawił losy młodego Don Vito, zagranego bezbłędnie przez Roberta De Niro, który za swą kreację otrzymał Oscara dla Najlepszego Aktora w Drugoplanowej Roli. Druga część, będąca kontynuacją oryginału, ukazuje przejmowanie przez Michaela (Al Pacino) władzy w mafijnej rodzinie. Ponownie gromadząc na planie wielu znakomitych aktorów, którzy przyczynili się do sukcesu pierwszego „Ojca Chrzestnego”, Coppola stworzył bez wątpienia najlepszy sequel w dziejach kina. Film otrzymał jedenaście nominacji do Oscara i zdobył sześć statuetek, w tym za Najlepszy Film roku 1974.

Obsada: Al Pacino Diane Keaton John Cazale Lee Strasberg Michael V. Gazzo Robert De Niro Robert Duvall Talia Shire

Film Ojciec chrzestny II jest to produkcja, której rok produkcji to 1974 roku. Ojciec chrzestny II powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Dramat. Za datę premiery filmu Ojciec chrzestny II uznaje się date: 1974-12-12.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 8,5 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Ojciec chrzestny II online" lub "film Ojciec chrzestny II cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Ojciec chrzestny II legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Ojciec chrzestny II online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.