Pan Tadeusz - (1999)

Pan Tadeusz 2020-03-02 03:51:37

Tytuł oryginalny: Pan Tadeusz - (1999 ) - (2 godz 27 min)

Premiera: 1999-10-18

Opis filmu Pan Tadeusz ( 1999 ):

Film jest adaptacją epopei Adama Mickiewicza. Odejście od oryginału zaznacza się m.in. w warstwie językowej, choć postaci nadal będą mówiły wierszem. Dialogi, opracowane przez Piotra Wereśniaka, są skrócone i zagęszczone. Znikną liczne opisy przyrody, tak charakterystyczne dla „Pana Tadeusza”. Zastąpi je obraz. „Pan Tadeusz” jest utworem poetyckim, przeznaczonym do czytania, ale w żadnym z dzieł polskiej literatury nie widać tylu obrazów przyrody, ludzi i zdarzeń, jak tutaj. Zmieni się też kolejność wydarzeń przedstawionych przez Mickiewicza w poemacie. Głównym bohaterem „Pana Tadeusza” będzie Jacek Soplica. To na nim skupi się akcja filmu. W centrum wydarzeń pozostawać będzie, jak mówi Andrzej Wajda, postać zbrodniarza, który ukryty nawet przed własnym bratem i synem, pod zakonnym kapturem, odpokutowuje swoje grzechy, będąc równocześnie sprężyną powstańczych przygotowań na Litwie. W końcowej części filmu pojawi się też Narrator – Adam Mickiewicz, piszący na obczyźnie dla współrodaków oddalonych od kraju. Jego głos będzie towarzyszyć wszystkim scenom Epilogu. Będzie go także słuchać grono kilkunastu osób zgromadzonych w paryskim mieszkaniu poety.

Obsada: Alicja Bachleda Curuś Andrzej Seweryn Bogusław Linda Daniel Olbrychski Grażyna Szapołowska Jerzy Trela Marek Kondrat Michał Żebrowski

Film Pan Tadeusz jest to produkcja, której rok produkcji to 1999 roku. Pan Tadeusz powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Dramat. Za datę premiery filmu Pan Tadeusz uznaje się date: 1999-10-18.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 6,2 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Pan Tadeusz online" lub "film Pan Tadeusz cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Pan Tadeusz legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Pan Tadeusz online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.