Podróże - (1999)

Podróże Voyages 2019-09-13 14:17:17

Tytuł oryginalny: Voyages - (1999 ) - (1 godz. 55 min.)

Scenariusz:
Reżyseria: Emmanuel Finkiel
Obsada: Abraham Leber Alain Zylbering Esther Gorintin Liliane Rovu00e8re Maurice Chevit Mosko Alkalai Natan Cogan Shulamit Adar
Premiera: 1999-09-22
Opis filmu Podróże:

Trzy opowieści i podróże trzech bohaterek to świadectwa poszukiwania żywych relacji międzyludzkich i prawdziwych emocji. To film o starszych ludziach, którzy chcieliby żyć nie tylko wspomnieniami, lecz którzy wierzą w moc miłości i więzi rodzinnych. Spokojny i pozbawiony okrucieństwa obraz ludzi, którzy mimo tragicznej przeszłości, nie tracą nadziei. (na podstawie materiałów dystrybutora) Riwka, w kilkadziesiąt lat po wojnie, postanawia zobaczyć miejsce, gdzie zginęła jej rodzina. Namawia męża na wycieczkę do Polski, śladami ofiar Holocaustu. Razem z grupą Żydów odwiedzają Warszawę, cmentarz żydowski, patrzą na tereny, gdzie kiedyś było getto. Najważniejszym momentem wycieczki jest dawny obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Po drodze psuje się autokar. Uwięzieni w samochodzie ludzie rozmawiają, żartują, kłócą się. Powracają wspomnienia. Kilku z nich nie umie oddzielić tego, co widzi za oknami autokaru od tego, co podsuwa im pamięć. Żarty mieszają się z gniewem, plotki z prawdą. Każdy na swój sposób przeżywa tę podróż. Riwka rozlicza się z całym życiem. Wspomina dzieciństwo, krewnych i rodziców. Lata spędzone po wojnie w Paryżu. Odtrąca męża, który nie potrafi zrozumieć, dlaczego ta wyprawa jest dla niej tak ważna. Czyżby całe życie spędziła z obcym, nieczułym człowiekiem. Nieprzewidziany postój sprawia, że rosną emocje… Po powrocie, w klubie wszyscy ze spokojem, słuchając piosenki śpiewanej w jidisz, obejrzą film nakręcony w Polsce. Regina mieszka w Paryżu. Ona też pochodzi ze wschodu Europy, ją także dotknął koszmar Holocaustu. Pewnego dnia odbiera telefon. Mężczyzna w podeszłym wieku twierdzi, że jest jej ojcem. Zapowiada swój przyjazd. W twarzy staruszka Regina szuka rysów, których nauczyła się na pamięć wpatrując się w jedyną zachowaną fotografię. Bardzo chce uwierzyć, że przybysz z Wilna jest cudownie ocalałym ojcem. Dowody, które przedstawia mężczyzna, są jednak niepewne, a wspomnienia zatarte. Oboje boją się decyzji, którą trzeba podjąć. Vera ma 85 lat i zaczyna nowe życie. Razem z grupą rosyjskich emigrantów przyjeżdża do Izraela. Dostaje nowy paszport i nowe obywatelstwo. Nie ma nic do stracenia. W Moskwie nikt już na nią nie czeka. Chce odnaleźć jedyną krewną, jaka jej pozostała, daleką kuzynkę, która mieszka w Tel Awiwie. Z uporem, w dokuczliwym upale przemierza ruchliwe ulice miasta. Niewiele osób mówi w jidisz, a ona nie zna hebrajskiego. Prawdziwą pociechą jest dla niej widok morza. Wreszcie odnajduje kuzynkę w domu seniorów, otoczoną takimi jak ona rozbitkami z Holocaustu, którzy nareszcie znaleźli spokojną przystań. Razem wspominają, tańczą i śpiewają w rytm melodii zapamiętanych przed laty. Vera musi sama zbudować swoją przyszłość. Gdy wędruje z powrotem do hotelu, pyta o drogę napotkaną w autobusie kobietę. Jest nią Riwka. (pap.com.pl)

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.
Array ( [SERVER_SOFTWARE] => LiteSpeed [REQUEST_URI] => /dramat/podroze-1999/ [TMPDIR] => /home/klient.dhosting.pl/barteku97/.tmp [PHPRC] => /home/klient.dhosting.pl/barteku97/.settings/ [LANG] => pl_PL.UTF8 [MAGICK_THREAD_LIMIT] => 1 [PATH] => /bin:/usr/bin:/usr/local/bin [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8 [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => gzip [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5 [HTTP_CONNECTION] => Keep-Alive [HTTP_HOST] => wypozycz-film.pl [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/) [HTTP_X_FORWARDED_FOR] => 3.95.131.208 [HTTP_CF_IPCOUNTRY] => US [HTTP_CF_RAY] => 541ee6db2d74cf5c-IAD [HTTP_X_FORWARDED_PROTO] => https [HTTP_CF_VISITOR] => {\"scheme\":\"https\"} [HTTP_CF_CONNECTING_IP] => 3.95.131.208 [HTTP_CDN_LOOP] => cloudflare [DOCUMENT_ROOT] => /home/klient.dhosting.pl/barteku97/wypozycz-film.pl/public_html [REMOTE_ADDR] => 3.95.131.208 [REMOTE_PORT] => 55290 [SERVER_ADDR] => 109.95.158.82 [SERVER_NAME] => wypozycz-film.pl [SERVER_ADMIN] => [email protected] [SERVER_PORT] => 443 [REDIRECT_URL] => /dramat/podroze-1999/ [PROXY_REMOTE_ADDR] => 172.69.63.95 [HTTPS] => on [REDIRECT_STATUS] => 200 [SCRIPT_FILENAME] => /home/klient.dhosting.pl/barteku97/wypozycz-film.pl/public_html/index.php [QUERY_STRING] => [SCRIPT_URI] => https://wypozycz-film.pl/dramat/podroze-1999/ [SCRIPT_URL] => /dramat/podroze-1999/ [SCRIPT_NAME] => /index.php [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1 [REQUEST_METHOD] => GET [X-LSCACHE] => on,crawler,esi [PHP_SELF] => /index.php [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1575809811.502 [REQUEST_TIME] => 1575809811 [argv] => Array ( ) [argc] => 0 )