Salomon i królowa Saby - (1959)

Salomon i królowa Saby Solomon and Sheba 2019-09-14 14:32:37

Tytuł oryginalny: Solomon and Sheba - (1959 ) - (2 godz. 16 min.)

Premiera: 1959-12-25

Opis filmu Salomon i królowa Saby (Solomon and Sheba 1959 ):

Na łożu śmierci król David czyni swoim dziedzicem młodszego syna, kochającego pokój Salomona, co wzbudza złość starszego, wojowniczego Adonijaha. Tymczasem Salomon rządzi mądrze i dzielnie: każe odbudować Jerozolimę, wznieść nową świątynię, a brata mianuje dowódcą wojsk. Niestety egipski faraon i królowa Saby knują spisek przeciw władcy Izraela. Wiedząc, że atak militarny nie zdoła pokonać jego armii, królowa Saby postanawia uwieść Salomona i zachwiać jego wiarę w Boga. Zauroczony przez piękną królową Salomon zgadza się uczestniczyć w pogańskim rytuale. Podczas orgiastycznej ceremonii piorun niszczy świątynię zbudowaną przez Salomona, a wojska faraona, któremu sekretnie sprzyja Adonijah, dziesiątkują armię Izraela. Czy Bóg na dobre odwrócił się od swego przeniewiercy? Salomon czuje się bezsilny. Zło mogłaby naprawić jedynie prawdziwa miłość. Czy królowa Saby jest zdolna do takiej miłości…?

Obsada: Alejandro Rey David Farrar George Sanders Gina Lollobrigida Harry Andrews Laurence Naismith Marisa Pavan Yul Brynner

Film Salomon i królowa Saby jest to produkcja, której rok produkcji to 1959 roku. Salomon i królowa Saby powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Dramat. Za datę premiery filmu Salomon i królowa Saby uznaje się date: 1959-12-25.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 7.00 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Salomon i królowa Saby online" lub "film Salomon i królowa Saby cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Salomon i królowa Saby legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Salomon i królowa Saby online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.