Skazani na Shawshank - (1994)

Skazani na Shawshank The Shawshank Redemption 2020-03-03 20:41:37

Tytuł oryginalny: The Shawshank Redemption - (1994 ) - (2 godz 22 min)

Kategoria: Dramat,
Premiera: 1994-09-10

Opis filmu Skazani na Shawshank (The Shawshank Redemption 1994 ):

Film nakręcony na podstawie książki mistrza horrorów Stephena Kinga. Andy Dufresne (Tim Robbins), dobrze zarabiający bankier z Nowej Anglii, zostaje oskarżony o podwójne zabójstwo – swojej żony i jej kochanka. Uparcie twierdzi, że jest niewinny, ale dzięki niezbitym dowodom zostaje skazany na podwójne dożywocie w więzieniu Shawshank. Shawshank rządzi hipokryta i fanatyk biblijny, naczelnik Norton (Bob Gunton), a wraz z nim sadystyczni strażnicy. Andy już po kilku dniach poznaje brutalną, więzienną rzeczywistość, ale dzięki wrodzonej inteligencji, sprytowi oraz pomocy przyjaciela Ellisa Boyda „Reda” Reddinga (Morgan Freeman) udaje mu się zachować nadzieję, która pozwoli dokonać zemsty.

Obsada: Bob Gunton Clancy Brown Gil Bellows James Whitmore Mark Rolston Morgan Freeman Tim Robbins William Sadler

Film Skazani na Shawshank jest to produkcja, której rok produkcji to 1994 roku. Skazani na Shawshank powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Dramat. Za datę premiery filmu Skazani na Shawshank uznaje się date: 1994-09-10.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 8,8 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Skazani na Shawshank online" lub "film Skazani na Shawshank cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Skazani na Shawshank legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Skazani na Shawshank online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.