Szary Dom - (1930)

Szary Dom The Big House 2019-09-15 17:17:26

Tytuł oryginalny: The Big House - (1930 ) - (1 godz. 28 min.)

Scenariusz: Frances Marion Joseph Farnham
Reżyseria: George W. Hill
Obsada: Chester Morris DeWitt Jennings George F. Marion J.C. Nugent Leila Hyams Lewis Stone Robert Montgomery Wallace Beery
Opis filmu Szary Dom:

Chociaż moda na dramaty ze swiata przestępczego trwa od kilku lat, kino amerykańskie nie śledzi bohaterów podziemia podczas nieuchronnej kontynuacji ich drogi życiowej, to znaczy za kratami. Ale oto przeoczenie zostaje naprawione: powstaje Szary dom, nie tylko odkrycie nowej drogi, ale od razu świetne na niej osiągniecie. Nowoczesne więzienie jest tu oglądane oczami przybysza majacego do odsiedzenia stosunkowo łagodny wyrok. Stopniowo poznaje on całą prawdę o gmachu, do którego trafił – o tym, że oprócz potwierdzajacego wiek XX zmechanizowania i porządku częsci głównej znajddują się tu miejsca zaiste piekielne, oraz o tym, jak wyglądają stosunki pomiędzy strażnikami, a społecznością więżniów, zdominowaną przez brytalnego i aroganckiego zbira. Konflikty w tych stosunkach będą narastać, aż doprowadzą do wybuchu buntu.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.