Tysiąc i jedna noc – cz. 1, niespokojny - (2015)

Tysiąc i jedna noc – cz. 1, niespokojny As Mil e Uma Noites: Volume 1, O Inquieto 2019-09-13 03:17:42

Tytuł oryginalny: As Mil e Uma Noites: Volume 1, O Inquieto - (2015 ) - (2 godz. 5 min.)

Kategoria: Dramat,
Scenariusz: Telmo Churro
Reżyseria: Miguel Gomes
Obsada: Adriano Luz, Amu00e9rico Silva, Bruno Bravo, Cristina Alfaiate, Dinarte Branco, Diogo Du00f3ria, Maria Rueff, Rogu00e9rio Samora,
Opis filmu Tysiąc i jedna noc – cz. 1, niespokojny:

Portugalia wydaje się istnieć nie tylko na krańcu kontynentu, ale też – jak uważają niektórzy – na końcu świata. Jak pisał Andrzej Stasiuk, dawne imperium wiedzie dziś swój „nieco nierealny żywot poza głównym nurtem dziejów i zdarzeń”, tęskniąc za spełnieniem i śniąc o minionej sławie. Ten nierzeczywisty charakter Portugalii stał się jednym z tematów tryptyku Gomesa, który nakłada w nim najnowszą historię swojej ojczyzny na poetycką strukturę luźno interpretowanych „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Opowiadając o kraju, skupia się na problemie gospodarczego kryzysu z lat 2013-2014. Wprowadza ten wątek już na początku filmowej odysei – dokumentalnym obrazem pracowników stoczni w Viana do Castelo, którzy stali się ofiarami masowych zwolnień. Przeplata ich historię z losami Szeherezady, będącej jedną z wielu niezwykłych figur w jego galerii osobliwości, w której pojawia się też m.in. postać afrykańskiego szamana, eksplodującego wieloryba i umierającej syreny.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.