Westerplatte - (1967)

Westerplatte 2020-02-27 11:51:44

Tytuł oryginalny: Westerplatte - (1967 ) - (1 godz. 01 min.)

Premiera: 1967-07-12

Opis filmu Westerplatte ( 1967 ):

Jest rok 1939, początek II wojny światowej, wybrzeże gdańskie – polski garnizon na Westerplatte broni się heroicznie przed naporem niemieckich sił lądowych i morskich. 7 dni trwa walka zarówno z Niemcami, jak i z własnymi słabościami obrońców. Główną osią dramaturgiczną jest konflikt dwóch postaw dowódcy placówki mjra Sucharskiego (Zygmunt Hübner) i jego zastępcy kpt. Dąbrowskiego (Arkadiusz Bazak). Ten pierwszy, widząc beznadzieję uporczywej obrony i bezsens długotrwałego oporu, chciał przede wszystkim ocalić życie swych żołnierzy; drugi – wierząc, że Westerplatte jest dla całego narodu symbolem bohaterstwa i wytrwania, zamierzał bronić się do ostatniej kropli krwi. Po 7 dniach krwawych i zaciętych walk dowódca decyduje się na kapitulację.

Obsada: Arkadiusz Bazak Bogusz Bilewski Józef Fryu017alewicz Józef Nowak Lech Grzmociński Tadeusz Pluciński Tadeusz Schmidt Zygmunt Hu00fcbner

Film Westerplatte jest to produkcja, której rok produkcji to 1967 roku. Westerplatte powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Dramat. Za datę premiery filmu Westerplatte uznaje się date: 1967-07-12.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 7,5 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Westerplatte online" lub "film Westerplatte cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Westerplatte legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Westerplatte online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.