Wielki Gatsby - (1926)

Wielki Gatsby The Great Gatsby 2019-08-18 13:48:02

Tytuł oryginalny: The Great Gatsby - (1926) - (1 godz. 20 min.)

Scenariusz: Becky Gardiner Elizabeth Meehan
Reżyseria: Herbert Brenon
Obsada: Carmelita Geraghty, Claire Whitney, George Nash, Gunboat Smith, Lois Wilson, Neil Hamilton, Warner Baxter, William Powell,

Narratorem w filmie jest młody Nick Carrawey, który snuje opowieść o tragicznej miłości w czasach prohibicji i gangsterów. Film zaczyna się w momencie, kiedy bohater, weteran I wojny światowej, przeprowadza się do Nowego Jorku. Wynajmuje mieszkanie na Long Island, w sąsiedztwie Jay’a Gatsby. Gatsby to gangster-milioner, którego 11 lat temu łączyło wielkie uczucie z kuzynką Nicka – Daisy. Ich miłość nie miała szans, gdyż Jay był biedny, a Daisy wywodziła się z wyższych sfer. Gdy Gatsby ruszył w świat za poszukiwaniem bogactwa, Daisy nie czekając na niego, szybko wyszła za mąż za bogatego ale porywczego Toma. Teraz gdy Gatsby zdobył majątek i pozycję, prosi Nicka o zaaranżowanie spotkania z dawną miłością.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.