Czas Cyganów - (1988)

Czas Cyganów Dom za vješanje 2020-02-27 12:16:45

Tytuł oryginalny: Dom za vješanje - (1988 ) - (2 godz. 01 min.)

Premiera: 1988-12-21

Opis filmu Czas Cyganów (Dom za vješanje 1988 ):

Z pozoru film przynosi etnograficzny portret jugosłowiańskich Cyganów; wystąpili w nim nieprofesjonalni aktorzy – Romowie posługujący się swym naturalnym językiem; na ekranie wybrzmiewają charakterystyczne dźwięki cygańskiej muzyki. Realizm filmu jest jednak pozorny. Najlepszym dla niego określeniem jest realizm magiczny. Kusturica przeplata liryzm i piękno z odrażającą ohydą. Bohaterowie uwikłani są w zdarzenia z pogranicza świata zdarzeń zwyczajnych i nadprzyrodzonych. Tragikomiczny klimat filmu, charakterystyczny dla całej twórczości Kusturicy, sugeruje już oryginalny tytuł filmu: „Powieszony dom”, który rzeczywiście zawisa w powietrzu w jednej z najbardziej spektakularnych scen filmu. Bohaterem opowieści jest Perhana, młody Cygan obdarzony zdolnościami telekinetycznymi, który w poszukiwaniu zarobku wyjeżdża do Włoch. Pieniądze potrzebne mu są na opłacenie operacji chorej siostry i ożenek z piękną Azrą. Na miejscu okazuje się, że jego praca polega głównie na kradzieżach, żebraniu i stręczycielstwie. Wciągnąwszy się w interes z czasem zastępuje swego szefa i sam zaczyna prowadzić całe „przedsiębiorstwo”. Musi także uporać się z zawirowaniami losu, który nie szczędzi mu dramatycznych niespodzianek.

Obsada: Bora Todoroviu0107 Davor Dujmoviu0107 Elvira Sali Husnija Hasimoviu0107 Ljubica Adu017eoviu0107 Sinoliu010dka Trpkova Suada Kariu0161ik Zabit Memedov

Film Czas Cyganów jest to produkcja, której rok produkcji to 1988 roku. Czas Cyganów powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Dramat. Za datę premiery filmu Czas Cyganów uznaje się date: 1988-12-21.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 8,0 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Czas Cyganów online" lub "film Czas Cyganów cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Czas Cyganów legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Czas Cyganów online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.