Dziadek do orzechów - (1967)

Dziadek do orzechów 2020-02-27 11:51:40

Tytuł oryginalny: Dziadek do orzechów - (1967 ) - (1 godz. 01 min.)

Premiera: 1967-12-25

Opis filmu Dziadek do orzechów ( 1967 ):

Wieczór wigilijny w mieszczańskiej rodzinie. Frycek i Marysia otrzymują prezenty także od radcy Drosselmajera, ojca chrzestnego dziewczynki. Przynosi dziadka do orzechów, któremu Frycek od razu wyłamuje zęby. Marysia lituje się nad uszkodzonym „ludzikiem”. Dzięki temu przenosi się w świat fantazji, do krainy orzecha Krakatuka, dwugłowego króla myszy i złej królowej Mysibaby. Jest świadkiem walki zabawek z myszami, pomaga dziadkowi do orzechów, który przewodzi zabawkom i zwycięża. Marysia próbuje opowiedzieć o swoich przeżyciach rodzicom, którzy jednak śmieją się z jej opowieści, uważając ją za małą kłamczuchę, powtarzającą z uporem wymyślone historyjki. Marysia w chwilach najgłębszego przygnębienia pozostaje jednak wierna uczuciu do wyśmiewanego dziadka. Drosselmajer, poeta i czarodziej, opowiada jej historię niewiernej księżniczki Pirlipaty. Potem zamienia dziadka w pięknego młodzieńca, którego przedstawia jako swego bratanka, ponieważ wie, że dla ludzi, którzy nie są dziećmi ani poetami, wszystko musi mieć logiczne wytłumaczenie.

Obsada: Barbara Wrzesińska Elżbieta Zagubień Janusz Pomaski Joanna Sołtan Joanna Walter Józef Nalberczak Leon Niemczyk Wieńczysław Gliński

Film Dziadek do orzechów jest to produkcja, której rok produkcji to 1967 roku. Dziadek do orzechów powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Animacja. Za datę premiery filmu Dziadek do orzechów uznaje się date: 1967-12-25.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 7,3 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Dziadek do orzechów online" lub "film Dziadek do orzechów cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Dziadek do orzechów legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Dziadek do orzechów online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.