Piątek trzynastego - (1980)

Piątek trzynastego Friday the 13th 2020-03-01 04:36:19

Tytuł oryginalny: Friday the 13th - (1980 ) - (1 godz 35 min)

Kategoria: Horror,
Premiera: 1980-05-09

Opis filmu Piątek trzynastego (Friday the 13th 1980 ):

Rok 1958. W obozowisku nad jeziorem Crystal dwoje nastolatków zostaje w bestialski sposób zamordowanych. Sprawcy zbrodni nie udaje się wykryć. Niebawem dochodzi do kolejnych tajemniczych i równie brutalnych zabójstw. Z tego powodu władze są zmuszone zlikwidować obozowisko. Mijają lata, lecz miejscowi mieszkańcy nadal pamiętają o tej tragedii. Mimo to teren kupuje Steve Christy (Peter Brouwer), który nie wierzy w prześladujące okolice fatum. Nowy właściciel zamierza ponownie organizować tu obozy. Zatrudnia grupę młodych ludzi, którzy mają zająć się przygotowywaniem terenu. Najpierw w drodze na miejsce ginie jedna z jego asystentek, Annie (Robbi Morgan). Tymczasem Steve, nieświadomy grożącego wszystkim niebezpieczeństwa, jedzie do miasta na zakupy. Podczas jego nieobecności nad jeziorem pozostaje sześć osób. Nikt z nich nawet nie przeczuwa, że wkrótce przeżyją prawdziwy koszmar. Na domiar złego rozpętuje się potężna burza…

Obsada: Adrienne King Betsy Palmer Harry Crosby Jeannine Taylor Kevin Bacon Laurie Bartram Mark Nelson Peter Brouwer

Film Piątek trzynastego jest to produkcja, której rok produkcji to 1980 roku. Piątek trzynastego powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Horror. Za datę premiery filmu Piątek trzynastego uznaje się date: 1980-05-09.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 6,6 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Piątek trzynastego online" lub "film Piątek trzynastego cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Piątek trzynastego legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Piątek trzynastego online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.