Duża przerwa - (2000)

Duża przerwa 2020-02-29 22:41:52

Tytuł oryginalny: Duża przerwa - (2000 ) - (25 min)

Kategoria: Komedia,
Scenariusz:
Reżyseria:
Obsada: Andrzej Mastalerz Bernadetta Machała-Krzemińska Ewa Konstancja Bułhak Ewa Oksza-Łapicka Piotr Pręgowski Sławomir Orzechowski Stanisław Brudny Tadeusz Chudecki
Premiera: 2000-03-11

Opis filmu Duża przerwa ( 2000 ):

Akcja serialu dzieje się w pokoju nauczycielskim tradycyjnego gimnazjum. Zaglądamy za kulisy codziennego teatru, jakim jest szkoła. Jego aktorami są nauczyciele, dyrektor z nieodłączną sekretarką oraz klasyczne typy uczniowskie. Odwołujemy się do powszechnego doświadczenia szkoły wraz z niezliczoną ilością anegdot, indywidualności i typów ludzkich. W komediowej formie przenosimy na ekran wydarzenia prawdziwe i zmyślone, osobiste doświadczenia i legendy, jakimi obrośnięta jest szkoła. Zaglądamy do szczególnego sanktuarium – pokoju nauczycielskiego, miejsca wielkiej tajemnicy i młodzieńczej grozy. Zdradzimy wreszcie, co się tam dzieje, zaspokajając dręczącą wszystkich ciekawość. Pokażemy widzom świat, o którym tak bardzo lubią opowiadać. Świat, który pamiętają, jak pamięta się pierwszą miłość i pierwszy zakazany papieros. Bohaterowie serialu są zabawni i groźni, niemądrzy i inteligentni, zawsze jednak z pasją odkrywają przed uczniami tajemnice rzeczywistości. Ulegają swoim słabościom i zdobywają się na altruizm możliwy jedynie u nauczycieli. Zasadą narracji jest skupienie tematu wokół kilku postaci i zamknięcie anegdoty w ramach odcinka. Centralnym elementem jest pokój nauczycielski, w którym dzieje się większość akcji. Wokół pokoju rozmieszczone są: gabinet dyrektora wraz z sekretariatem, czyli szkolne centrum dowodzenia i pokój socjalny-cicha przystań, w której można spędzić chwilę samotnej udręki ze szklanką herbaty w ręku.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.