Marysia i Napoleon - (1966)

Marysia i Napoleon 2020-02-27 11:41:45

Tytuł oryginalny: Marysia i Napoleon - (1966 ) - (1 godz. 01 min.)

Premiera: 1966-10-04

Opis filmu Marysia i Napoleon ( 1966 ):

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach: współczesnym i historycznym. Do Warszawy przyjeżdża na stypendium młody francuski historyk. Zakochuje się w pięknej Polce, studentce historii sztuki. Na ścianie dworku w Walewicach wiszą portrety Napoleona Bonaparte i szambelanowej Marii Walewskiej, wielkiej miłości cesarza, wykorzystującej jego względy do wstawienia się za ojczyznę. Para współczesnych bohaterów dostrzega swoje uderzające podobieństwo do postaci historycznych i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki parokrotnie przenosi się w czasy napoleońskie, gdzie wciela się w rolę Napoleona i pani Walewskiej. A że nie wszystko w tej opowieści pokrywa się z faktami podręcznikowymi – złóżmy to na karb niedostatecznej wiedzy oraz poczucia humoru pary współczesnych kochanków. W ich romansie, bowiem role zostały odwrócone zgodnie z charakterem nowoczesnej polskiej dziewczyny z roku 1966- równie pięknej jak ta z roku 1806, lecz niezależnej i świadomie dysponującej swą urodą oraz losem.

Obsada: Barbara Horawianka Beata Tyszkiewicz Ewa Krasnodębska Gustaw Holoubek Henryk Szletyński Renata Kossobudzka Wieńczysław Gliński Władysław Krasnowiecki

Film Marysia i Napoleon jest to produkcja, której rok produkcji to 1966 roku. Marysia i Napoleon powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Komedia. Za datę premiery filmu Marysia i Napoleon uznaje się date: 1966-10-04.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 7,0 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Marysia i Napoleon online" lub "film Marysia i Napoleon cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Marysia i Napoleon legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Marysia i Napoleon online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.