Skrzydełko czy nóżka - (1976)

Skrzydełko czy nóżka L'aile ou la cuisse 2019-09-13 07:17:11

Tytuł oryginalny: L'aile ou la cuisse - (1976 ) - (1 godz. 44 min.)

Kategoria: Komedia,
Scenariusz: Michel Fabre
Reżyseria: Claude Zidi
Obsada: Ann Zacharias Claude Gensac Coluche Daniel Langlet Julien Guiomar Louis de Funu00e8s Raymond Bussiu00e8res Vittorio Caprioli
Opis filmu Skrzydełko czy nóżka:

60 letni Charles Duchemin (Louis De Funes) jest autorytetem w sprawach kuchni, wzbudza respekt wśród właścicieli eleganckich restauracji jak i zwykłych podrzędnych barów. Jego książki, audycje telewizyjne, eseje oraz przewodniki gastronomiczne przyniosły mu niekwestionowaną sławę, również Akademia Francuska zaproponowała mu członkostwo. Charles chce wybrać się na zasłużoną emeryturę i przekazać swoją spuściznę synowi, jednak Pierre ma inne aspiracje, jest członkiem jednego z zespołów cyrkowych i to jest jego pasją, oczywiście sławny ojciec nie ma o tym pojęcia. Jednak film jest nie tylko o tym… Głównym wrogiem Duchemina jest Jean Tricatel (Julien Guiomar), właściciel sieci barów typu fast-food. Tricatel chce zdobyć najnowsze wydanie przewodnika gastronomicznego Duchemina, a Duchemin chce znaleźć dowody przeciw „królowi fast-food’u”, są mu one potrzebne, ponieważ oboje zostali zaproszeni do programu TV p.t. „Wszystkie chwyty dozwolone”. Jednak wyprawa kończy się dla Charlesa tragicznie, nie dość, że odkrywa zainteresowania syna to na dodatek po posiłku w restauracji Tricatela traci smak!

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement