07 zgłoś się cda online. Zobacz online
Ocena Filmweb 7,3 Ocena IMDB 7.20

07 zgłoś się - (1976)

07 zgłoś się 2020-03-03 02:26:33

Tytuł oryginalny: 07 zgłoś się - (1976 ) - (00 min)

Kategoria: Kryminał,
Scenariusz:
Reżyseria:
Obsada: Bronisław Cieślak Ewa Florczak Jerzy Rogalski Marcin Troński Zdzisław Kozień Zdzisław Szymański Zdzisław Tobiasz
Premiera: 1976-11-25

Opis filmu 07 zgłoś się ( 1976):

”07 zgłoś się” to głośny, o ile nie najgłośniejszy polski serial kryminalny, nie tylko z czasów PRL. Był kręcony aż 10 lat, w latach 1976- 1987. Nie da się ukryć, że film był reklamą polskiej milicji. Tytułowy 07 to porucznik Sławomir Borewicz, który dzielnie stawiał czoła najgroźniejszym przestępcom: począwszy od handlarzy narkotyków, skończywszy na seryjnych mordercach. Serial okazał się przepustką do kariery aktorskiej dla błyskotliwego dziennikarza. Bronisław Cieślak stworzył kreację ironicznego, inteligentnego i bezkompromisowego przedstawiciela władzy ludowej. Porównując go do filmowych detektywów zachodnich, bardzo przypomina Brudnego Harry’ ego w wykonaniu Clinta Eastwooda. Reżyserem serialu był Krzysztof Szmagier, który wraz z okazjonalnie dobieranymi współpracownikami przerabiał polskie powieści kryminalne na scenariusze do każdego odcinka. Zarówno dla niego, jak i dla głównego bohatera serial ten okazał się dziełem życia, gdyż nigdy wcześniej ani później nie cieszyli się tak ogromną popularnością.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.