Czarna róża z Harlemu - (1996)

Czarna róża z Harlemu Black Rose of Harlem 2019-08-19 00:18:07

Tytuł oryginalny: Black Rose of Harlem - (1996) - (1 godz. 27 min.)

Scenariusz: Charles Philip Moore Frances Doel
Reżyseria: Fred Gallo
Obsada: Cynda Williams, Eb Lottimer, Joe Viterelli, Marcus Aurelius, Nick Cassavetes, Richard Brooks, Richard T. Jones, Tony Burton,

Akcja filmu przenosi nas w mroczne lata trzydzieste. Czasy te są pełne porachunków między gangami, walki z policją w związku z prohibicją, jak i wielkim ogólnoświatowym kryzysem. Główny wątek osadzony jest w jednej z dzielnic Nowego Jorku – w Harlemie. Tam bowiem murzyńska mafia próbuje rywalizować z wszechpotężną rodziną Constanzy (Joe Viterelli) – bossa włoskiej dzielnicy. Walka toczy się o klub w Harlemie, który stał się dobrze prosperującym i dochodowym interesem. Po zajęciu go przez Tunera (Tony Burton), odpowiednika Ojca Chrzestnego i wyeliminowaniu konkurencji, postanawiają zrobić z niego rozrywkowe centrum. Centralną postacią Konga Clubu jest tytułowa czarna róża z Harlemu – czarnoskóra piosenkarka, Georgia Freeman (Cynda Williams). Ona stanie się przysłowiową ością niezgody pomiędzy konkurencją. Stawką w grze są bowiem nielegalne rozlewnie bimbru, które w dobie prohibicji są najważniejszym interesem. Constanzy pomaga jego prawa ręka, Johnny (Nick Cassavetes). Los jednak sprawia, że życie Johnny’ego zmienia się, gdy poznaje Georgię. Znajomość przeradza się w skrywaną, lecz burzliwą miłość, która staje się powodem tragedii.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.