Dwaj panowie „N” - (1961)

Dwaj panowie „N” Dwaj panowie "N" 2019-09-13 18:31:48

Tytuł oryginalny: Dwaj panowie "N" - (1961 ) - (1 godz. 37 min.)

Scenariusz:
Reżyseria: Tadeusz Chmielewski
Obsada: Bohdan Ejmont, Bolesu0142aw Pu0142otnicki, Janusz Bylczyu0144ski, Jerzy Karaszkiewicz, Joanna Ju0119dryka, Ju00f3zef Para, Kazimierz Fabisiak, Zbigniew Ju00f3zefowicz,
Opis filmu Dwaj panowie „N”:

Urzędnik Kazimierz Dziewanowicz (Bolesław Płotnicki) ma niezwykłe hobby – zbiera informacje o ludziach urodzonych 29 lutego. Nie wie, że jego dziwaczna pasja może sprowadzić nań nieszczęście. Kiedy zgłasza się do niego nowy interesant, Henryk Nowak (Janusz Bylczyński), Dziewanowicz stwierdza, że ma już jego dane, choć nigdy wcześniej się nie spotkali. Różnica jest jedna – „jego” Henryk Nowak jest zupełnie kimś innym. Aby wyjaśnić tę zagadkę, urzędnik udaje się wieczorem do Nowaka.., i zostaje zamordowany. Kolejny (po filmie Stanisława Bareji „Dotknięcie nocy”) kryminał w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego. Oparty na autentycznych wydarzeniach film obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji, przesiąknięty jest tajemniczą, niepokojącą atmosferą i zrealizowany z niezwykłą dbałością o szczegóły.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.