Film Dwaj panowie „N” online
Ocena Filmweb 7,0

Dwaj panowie „N” - (1961)

Dwaj panowie „N” 2020-02-29 16:06:23

Tytuł oryginalny: - (1961 ) - (1 godz 37 min)

Scenariusz:
Reżyseria: Tadeusz Chmielewski
Obsada: Bohdan Ejmont Bolesław Płotnicki Janusz Bylczyński Jerzy Karaszkiewicz Joanna Jędryka Józef Para Kazimierz Fabisiak Zbigniew Józefowicz
Premiera: 1962-03-21
Opis filmu Dwaj panowie „N”:

Urzędnik Kazimierz Dziewanowicz (Bolesław Płotnicki) ma niezwykłe hobby – zbiera informacje o ludziach urodzonych 29 lutego. Nie wie, że jego dziwaczna pasja może sprowadzić nań nieszczęście. Kiedy zgłasza się do niego nowy interesant, Henryk Nowak (Janusz Bylczyński), Dziewanowicz stwierdza, że ma już jego dane, choć nigdy wcześniej się nie spotkali. Różnica jest jedna – „jego” Henryk Nowak jest zupełnie kimś innym. Aby wyjaśnić tę zagadkę, urzędnik udaje się wieczorem do Nowaka.., i zostaje zamordowany. Kolejny (po filmie Stanisława Bareji „Dotknięcie nocy”) kryminał w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego. Oparty na autentycznych wydarzeniach film obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji, przesiąknięty jest tajemniczą, niepokojącą atmosferą i zrealizowany z niezwykłą dbałością o szczegóły.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement