Sokół maltański - (1941)

Sokół maltański The Maltese Falcon 2020-02-27 11:21:44

Tytuł oryginalny: The Maltese Falcon - (1941 ) - (1 godz. 01 min.)

Premiera: 1941-10-03

Opis filmu Sokół maltański (The Maltese Falcon 1941 ):

Sam Spade (Humphrey Bogart), prywatny detektyw, otrzymuje zlecenie odnalezienia młodszej siostry Ruth Wonderly (Mary Astor). W miarę jak Spade zaczyna zagłębiać się w sprawie, przekonuje się, że jego prawdziwe zlecenie polega na odnalezieniu niewielkiego posągu przedstawiającego sokoła. Rzeźba ta powstała w roku 1539 i była wyrazem hołdu złożonego przez Templariuszy królowi Hiszpanii. W drodze do Hiszpanii galera, która ją przewoziła, została zatopiona przez piratów, a po posągu słuch zaginął. Rzeźba odnajduje się po latach w San Francisco, ale chętnych do jej zdobycia jest wielu.

Obsada: Barton MacLane Gladys George Humphrey Bogart Jerome Cowan Lee Patrick Mary Astor Peter Lorre Ward Bond

Film Sokół maltański jest to produkcja, której rok produkcji to 1941 roku. Sokół maltański powszechnie uznawany jest za film z kategorii: Film-Noir. Za datę premiery filmu Sokół maltański uznaje się date: 1941-10-03.

Produkcja uzyskała średnią ocenę na poziomie 7,7 /10.

Często zastanawiasz się gdzie obejrzeć film lub serial legalnie online? Znudziło Cię wpisywanie w google fraz takich jak "gdzie objerzeć Sokół maltański online" lub "film Sokół maltański cda, online"? Dla takich ludzi jak ty powstał portal.

Dzięki jednej z najszerszych baz filmów i seriali obejrzysz film lub serial online całkowicie legalnie. Oglądając "Sokół maltański legalnie wspierasz dystrybutorów, wydawców oraz promujesz legalną kulturę. Nie czekaj dłużej, sprawdź gdzie obejrzeć Sokół maltański online legalnie zamiast korzystać z portali podobnych do CDA lub zalukaj.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.