Aimee i Jaguar cda online. Zobacz online
Ocena Filmweb 7,6 Ocena IMDB 7.30

Aimee i Jaguar - (1999)

Aimee i Jaguar Aimée & Jaguar 2020-03-12 02:06:48

Tytuł oryginalny: Aimée & Jaguar - (1999 ) - (2 godz 05 min)

Scenariusz: Rona Munro
Reżyseria: Max Fu00e4rberbu00f6ck
Obsada: Detlev Buck Elisabeth Degen Heike Makatsch Johanna Wokalek Juliane Ku00f6hler Klaus Manchen Maria Schrader Sarah Camp
Premiera: 1999-02-10

Opis filmu Aimee i Jaguar (Aimée & Jaguar 1999):

Berlin, 1997 r. 85-letnia Lilly Wust wyprowadza się z przestronnego mieszkania w centrum Berlina do domu spokojnej starości. Tam, wśród pensjonariuszy, dostrzega swoją dawną służącą, opiekunkę do dzieci Ilse. Powracają wspomnienia sprzed ponad 50 lat… Berlin, 1943 r. Toczy się wojna. Na miasto spadają bomby aliantów, a Gestapo poluje na żydów. Atmosfera strachu i nieustannego zagrożenia nie przeszkadza berlińczykom czerpać z życia maksimum przyjemności. Błekitnooka i jasnowłosa Lilly Wust z pozoru wydaje się idealną Niemką. Jej mąż walczy na froncie wschodnim, a ona wychowuje czwórkę dzieci, za których urodzenie dostała medal od Fuerera. Lilly nienawidzi żydów. Mówią o niej, że potrafi ich zwęszyć z dużej odległości. Jak każde mieszczańskie małżeństwo, państwo Wust mają swoje małe tajemnice: on zdradza ją, a ona jego. Na koncercie piękna Lilly przyciąga uwagę Felice Schragenheim, kochanki jej służącej Ilse. Wykształcona, inteligentna i żywiołowa Felice igra z niebezpieczeństwem. Jest żydówką i pracuje dla ruchu oporu. Informacje zdobywa w redakcji faszystowskiej gazety, gdzie jest prawą ręką redaktora naczelnego. Elegancko ubrana Felice razem ze swoimi przyjaciółkami-żydówkami przesiaduje w modnych lokalach, bawi się, prowokuje. Głód wrażeń i świadomość, że każda chwila może być ostatnią nieustannie pcha ją do działania. Lilly jest dla niej wyzwaniem. Postanawia ją zdobyć. Zaczyna pisać do niej namiętne, poetyckie listy podpisane pseudonimem „Jaguar”. Ilse opowiada jej potem, jak wielkie wrażenie robią one na skłonnej do miłostek pani Wust. Po raz drugi obie kobiety spotkają się przypadkiem w kawiarni. Ilse przedstawia je sobie. Felice zaczyna od żartu, pytając Lilly, jak pachnie. Ale ona nie wyczuwa w niej żydówki, zachwyca ją za to zapach francuskich perfum. Powoli obie kobiety zbliżają się do siebie. Przyjaźń zaczyna ustępować miejsca silniejszym uczuciom, których Lilly nie rozumie. Pierwszy pocałunek Felice budzi w niej odrazę. Ale ta ciemnowłosa, inteligentna kobieta, tak różna od niej samej, pociąga ją coraz bardziej. Wybucha namiętny romans. Lilly odkrywa na nowo swoją seksualność i uczuciowość. Kochanki piszą do siebie listy i wiersze, a w chwilach intymnych nazywają się Aimee i Jaguar. Felice często znika na dłużej. Budzi to zazdrość Lilly. W końcu Felice wyznaje jej prawdę. I pyta potem, jak po tym wszystkim Aimee może ją jeszcze kochać. Lilly stawia wszystko na jedną kartę. Są szczęśliwe. Ale wojna nie da im zapomnieć o tym, co je dzieli.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.