Film Ognisty anioł online
Ocena Filmweb 6,4

Ognisty anioł - (1985)

Ognisty anioł 2020-02-27 18:56:20

Tytuł oryginalny: - (1985 ) - (1 godz. 01 min.)

Scenariusz: Maciej Siatkiewicz
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Obsada: Bożena Krzyżanowska Edward Dobrzański Jerzy Grałek Maria Zbyszewska Marian Dziędziel Ryszard Radwański Wiktor Grotowicz Zygmunt Hu00fcbner
Premiera: 1986-03-03
Opis filmu Ognisty anioł:

Niemcy, połowa XVI wieku. Wędrujący konno ubogi rycerz Ruprecht nocuje w gospodzie. Budzą go krzyki – to młoda kobieta Renata ma widzenie Ognistego Anioła, który ukazuje się jej od dzieciństwa. Ostatnio utożsamiała Ognistego Anioła z hrabią Henrykiem, u którego na zamku mieszkała. Odrzucona przez hrabiego, wybiera Ruprechta na swojego opiekuna, aby z nim odszukać Henryka. Po urządzonym przez Renatę demonicznym misterium Ruprecht wybiega z domu, traci przytomność. Ratuje go asystent doktora Fausta, Hans. W domu Fausta Ruprecht stara się zgłębić tajniki wiedzy magicznej. Renata, porzucona po raz drugi przez Henryka, obiecuje Ruprechtowi małżeństwo, jeśli ten zabije hrabiego. W pojedynku Henryk rani Ruprechta. Renata wyznaje mu miłość, potem ucieka. Ruprecht przy pomocy Henryka i Fausta odnajduje Renatę w klasztorze. Jest oskarżona o kontakty z szatanem, przesłuchiwana i torturowana. Nie mogąc jej wykraść, Ruprecht odjeżdża sam. Na drodze spotyka Fausta, chorego, wiezionego na wozie. Na jego piersi leży pies. Faust odpędza zwierzę, które skacze do jeziora.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement