Ad Astra (2019) – Poszukiwanie czy tworzenie historii?

Ziemia jest niezwykłym miejscem. Tworzy tło wydarzeń w kinematografii od zawsze. Raz zachodząc nieco bardziej na kategorię fantasy, raz z idealnym odwzorowaniem, zależnie od fabuły, klimatu czy motywów ale jednak zwykle podstawą jest właśnie ona. Jednak poza granicami Ziemi, poza tym co widoczne dla zwykłych podróżników, istnieje jeszcze niezmierzona przestrzeń, która tylko czeka by zostać pomysłowym tematem. Wszechświat jest otwartą i niezmierzoną kwestią, a dzięki tym istotnym atrybutom, można tworzyć go w wyobraźni widza. Wiele już filmów związanych z kosmosem opartych jest właśnie na nowych wizjach wszechświata, takim jest właśnie film „Ad Astra” reżyserii Jamesa Graya, twórcy filmów takich jak „Mała Odessa” (1994), czy „Królowie nocy” (2007). W obu filmach reżyser jest także scenarzystą, tak jak i w tytułowej ekranizacji, tym razem we współpracy z Ethanem Gross.

Ad Astra
hnentertainment.co

Głównym bohaterem jest tutaj Roy McBride. W postać wciela się Brad Pitt, permanentna postać filmowego Hollywood, znana głównie z produkcji pt. „Podziemny krąg” (1999), „Mr. & Mrs. Smith” (2005) i „Bękarty wojny” (2009). W filmie występują także Tommy Lee Jones (Clifford McBride) oraz Ruth Negga (Helen Lantos). Układ Słoneczny i jego tajemnice, okazują się bardzo skomplikowane, gdy w tajemniczy świat astronauty wkracza Roy Mc Bride by odnaleźć ślady zaginionego ojca. Film bardzo realistycznie przedstawia wizję podróży kosmicznych, przez co stwarza niesamowitą głębie odczuć związanych z historią. We współpracy z wytwórnią 20th Century Fox produkcja przełamuje nieco linię między kosmicznym fantasy, a rzeczywistością, co podnosi rangę gatunku science fiction do poziomu mocnych wydarzeń z kategorii thrillera. Muzykę do filmu, wchodzącą w skład dobrze budowanego napięcia stworzył Max Ritcher – niemiecki muzyk, który ma na swoim koncie wiele filmów, m.in. serial „Pozostawieni” (2014) oraz „Sama przeciw wszystkim” (2016) reżyserii Johna Maddena.

Zobacz ten film online!

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.