Polityka – czyli śmiech na sali?

Nie od dziś wiadomo, że polityka to niebezpieczny temat. Co można mówić, czego nie można? Gdzie można to mówić, a gdzie nie poruszać lepiej takich tematów? Na te pytania znalazł odpowiedź Patryk Vega! Znany głównie z produkcji takich jak „Botoks” (2017), „PitBull” (2005) czy też „Last Minute” (2013), po których dobrze widać, że żadne konwenanse, nie są dla Patryka Vegi przeszkodą. Polski reżyser, scenarzysta i pisarz dla którego stereotypy, normy moralne, karykatury i ciężkie tematy, to tylko kwestia stylu. Czy nie strach mu płynąć pod prąd społecznej rzeki? Najwyraźniej, nie baczy na niepochlebne opinie odbiorców.

Polityka
zpopk.pl


Scenariuszem tym razem zajął się Olaf Olszewski. Ale zaraz zaraz.. gdzieś już ten duet widzieliśmy – „Kobiety mafii” (2018), „Kobiety mafii 2” (2019), serial „Botoks„, a teraz i „Polityka” (2019). Widać, zgrany z nich duet. Fabuła filmu oparta jest na wizji dzisiejszej Polskiej polityki stworzonej przez niecodzienny pomysł odważnego reżysera, który ośmielił się wprowadzić zabawne wątki w ten ogromny i poważny temat jakim jest aktualny obraz władzy. Nic dziwnego, że kontrowersyjne dzieło stało się nazajutrz premiery burzliwym zagadnieniem, a komentarzy zarówno niekorzystnych jak i tych pozytywnych powstało ogromne wysypisko.
W filmie występują: znany dobrze wszystkim odtwórca roli Ferdynanda Kiepskiego – Andrzej Grabowski w telewizyjnym serialu komediowym „Świat według Kiepskich” tym razem jako ‚Prezes’, niespodziewanie – Zbigniew Zamachowski jako ‚Ojciec dyrektor’, Maciej Stuhr w roli ‚Bartka”, Daniel Olbrychski (Stefan Drzewiecki) oraz Iwona Bielska (Posłanka Piotrowicz). Każda z tych postaci, dzięki śmietance polskich aktorów, jest jak najbardziej zgodna z awangardowym pomysłem Patryka Vegi. Film, jest właściwie ekranizacją wielkich afer, głośnych kontrowersji, politycznych absurdów i niezrównanych zachowań publicznych, które miały miejsce w ostatnich latach. Każda możliwa ideologia jest przedstawiona nadzwyczaj karykaturalnie oraz bez żadnego wyważenia. Niektórzy od razu powiedzą: Obraza godności. Jednak czy tak dobre komedie powstawałyby, gdyby nie brawura bezpardonowych twórców?

Zobacz ten film online!

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement