Rambo: Ostatnia krew (2019) – Czy kariera weterana zakończy się z hukiem?


Kto dzisiaj nie zna Johna Rambo? Są jeszcze tacy fani filmów akcji? Jeśli tak, to zdecydowanie powinni rzucić okiem na nową produkcję, pod kierownictwem reżysera Adriana Grunberg’a. „Rambo: Ostatnia krew” to już piąta i prawdopodobnie ostatnia część z serii o niezrównanym weteranie wojny w Wietnamie, któremu przypada rola samotnego bohatera i znakomicie wyszkolonego żołnierza. Sylvester Stallone, bo to właśnie on występuje w produkcji, obierając posadę zarówno głównego bohatera jak i scenarzysty filmu już od pierwszej części (Rambo: Pierwsza krew (1982)), zmaga się z niemożliwymi do przejścia sytuacjami samotnie i z wybuchowym zamysłem.

Rambo: Ostatnia Krew
Wprost.pl

Czym różni się od poprzednich części? Rambo boryka się ze stresem pourazowym i wyrzutami sumienia po epizodzie związanym z walkami w Wietnamie. Jest to dobrze nakreślone, już w początkowej fazie filmu, kiedy to John spędza swoje dni na rodzinnej farmie, wraz ze wspomnieniami minionych lat. Można by stwierdzić, że tytułowy Rambo marnieje w oczach, a jego siła wewnętrzna upływa gdzieś wraz ze zdrowiem. Mimo wszystko istnieją jeszcze’zapalniki’, których niezrównany John Rambo nie będzie w stanie przepuścić bokiem. Gdy bohater odpoczywa w domu, który trudno mu nazwać domem, a jego życie powoli zanika, bliską dla niego dziewczynę, którą mógłby zwać swoją córką, porywa meksykański kartel. John Rambo rzuca się więc na powrót w wir wydarzeń, by ocalić ją z rąk oszustów. Walka do ostatniej kropli krwi to pasja czy też może bardziej obsesja weterana? Od razu można zauważyć, co przeważa w fabule tej produkcji filmowej. W obsadzie znaleźć możemy głównie aktorów pochodzenia hiszpańskiego jak i meksykańskiego, takich jak piękna Paz Vega znana z filmy pt.”Trudne słówka” z 2004r. w której występuje także Adam Sandler oraz Sergio Peris-Mencheta, aktor związany z produkcją „Resident Evil: Afterlife” (2010).

Zobacz ten film online!

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.