Rambo: Ostatnia krew (2019) – Czy kariera weterana zakończy się z hukiem?


Kto dzisiaj nie zna Johna Rambo? Są jeszcze tacy fani filmów akcji? Jeśli tak, to zdecydowanie powinni rzucić okiem na nową produkcję, pod kierownictwem reżysera Adriana Grunberg’a. „Rambo: Ostatnia krew” to już piąta i prawdopodobnie ostatnia część z serii o niezrównanym weteranie wojny w Wietnamie, któremu przypada rola samotnego bohatera i znakomicie wyszkolonego żołnierza. Sylvester Stallone, bo to właśnie on występuje w produkcji, obierając posadę zarówno głównego bohatera jak i scenarzysty filmu już od pierwszej części (Rambo: Pierwsza krew (1982)), zmaga się z niemożliwymi do przejścia sytuacjami samotnie i z wybuchowym zamysłem.

Rambo: Ostatnia Krew
Wprost.pl

Czym różni się od poprzednich części? Rambo boryka się ze stresem pourazowym i wyrzutami sumienia po epizodzie związanym z walkami w Wietnamie. Jest to dobrze nakreślone, już w początkowej fazie filmu, kiedy to John spędza swoje dni na rodzinnej farmie, wraz ze wspomnieniami minionych lat. Można by stwierdzić, że tytułowy Rambo marnieje w oczach, a jego siła wewnętrzna upływa gdzieś wraz ze zdrowiem. Mimo wszystko istnieją jeszcze’zapalniki’, których niezrównany John Rambo nie będzie w stanie przepuścić bokiem. Gdy bohater odpoczywa w domu, który trudno mu nazwać domem, a jego życie powoli zanika, bliską dla niego dziewczynę, którą mógłby zwać swoją córką, porywa meksykański kartel. John Rambo rzuca się więc na powrót w wir wydarzeń, by ocalić ją z rąk oszustów. Walka do ostatniej kropli krwi to pasja czy też może bardziej obsesja weterana? Od razu można zauważyć, co przeważa w fabule tej produkcji filmowej. W obsadzie znaleźć możemy głównie aktorów pochodzenia hiszpańskiego jak i meksykańskiego, takich jak piękna Paz Vega znana z filmy pt.”Trudne słówka” z 2004r. w której występuje także Adam Sandler oraz Sergio Peris-Mencheta, aktor związany z produkcją „Resident Evil: Afterlife” (2010).

Zobacz ten film online!

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement