Richard Jewell – gdzie zobaczyć nowe arcydzieło Clinta Eastwooda?

Clint Eastwood dawno przestał być tylko aktorem znanym z westernów. To przede wszystkim reżyser takich filmów jak Gran Torino czy Za wszelką cenę. Niejednokrotnie pokazał nam już, że z pasjonującej historii jest w stanie wycisnąć jeszcze więcej – prawdziwe emocje, które chwytają za gardło. Nie inaczej jest w jego nowym filmie, Richard Jewell, który inspirowany jest prawdziwą historią.

Tytułowy Richard Jewell (grany przez Paula Waltera Hausera, znanego między innymi z Ja, Tonya) to ochroniarz, pracujący przy Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, które odbyły się 1996 roku. Mężczyzna zauważa, że jeden z plecaków jest co najmniej podejrzany. I miał rację – znajdowała się w nim bomba. Niestety rozbrojenie jej okazało się niemożliwe. Nie da się jednak nie zauważyć, iż gdyby nie reakcja mężczyzny, ofiar z pewnością byłoby więcej. Początkowo zatem Jewell zostaje bohaterem. Jednak, jak wiemy, bajki szybko zmieniają się w koszmary. Mężczyzna szybko bowiem przestaje być bohaterem  staje się głównym podejrzanym.

Eastwood to przede wszystkim doskonały obserwator swojego kraju. Doskonale wyłapuje wszystko, co w tym kraju jest nie tak, by odpowiednio skrytykować, a jednocześnie pozostać prawdziwym patriotą. Bo Richard Jewell to tak naprawdę opowieść o wielkich marzeniach, niejednokrotnie nazywanych American Dream, do których wcale nie tak łatwo dojść. A praca i ambicje czasami mogą zakończyć się zniszczonym życiem – naszym bądź cudzym. Gdzie ambicje powinny się zakończyć? Prawdopodobnie tam, gdzie możemy skrzywdzić niewinną osobę. Eastwood nie stawia jednak prostych diagnoz, a jedynie doskonale portretuje bohaterów, by widz sam był w stanie wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Richard Jewell online?

Czy na Netflix Richard Jewell jest już dostępny, czy może musimy jeszcze poczekać, aż platforma pozwoli nam obejrzeć ten film poza kinem? Obecnie trudno znaleźć go w sieci, co pokazują chociażby częste wyszukiwania frazy Richard Jewell CDA. Zanim obejrzymy najnowsze dzieło Eastwooda w domowym zaciszu pewnie minie jeszcze trochę czasu.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.