To: Rozdział 2

W roku 1986 amerykański autor Stephen King wydał książkę pt .„To”. Literatura grozy w krótkim czasie zyskała znaczną popularność trwającą aż do czasów dzisiejszych.  Publikacja odnawiana była wiele razy, aż doczekała się swojej ekranizacji w 2017r. „It”, bo tak brzmi oryginalny tytuł dzieła literackiego i filmowego wyreżyserował Andres Muschietti. Film grozy odniósł znaczny sukces co przyczyniło się do powstania drugiej części o tytule „To: Rozdział 2”. Scenariuszem w przypadku obu części zajął się Gary Dauberman, twórca lubujący się w tematyce horroru , którego kojarzyć możemy z tworów takich jak : ”Annabelle (2014)”, „Zakonnica (2018)” czy właśnie pierwsza adaptacji filmowej – „To” z roku 2017.

To: Rozdział 2
Paradoks.net.pl

W drugiej części podobnie jak w pierwszej, spotkamy się z niesamowitą kreacją Tańczącego Klauna Pennywise (którego rolę odgrywa Bill Skarsgård), przyjmującego formę największego lęku ofiary. W trakcie spotyka nas jednak, dodatkowe, zaskakujące niebezpieczeństwo w postaci bliskiego członka rodziny, byłego, przerażającego cyrkowca. Aura filmu utrzymuję w napięciu, które ciągle wzrasta i wzrasta. Nie sposób jest odwrócić wzroku, choć dla niektórych, istnieje wiele momentów, w których bardzo szybko zasłonią oczy. 27 lat po traumatycznych przeżyciach dzieci należących do Klubu frajerów, gdy ponownie spotykają się w miasteczku Derry, jeszcze nie wiedzą, że będą mieli do czynienia ze zmorą ich dzieciństwa, ponieważ TO, powraca groźniejsze i pragnące zemsty, bardziej niż kiedykolwiek. W głównych rolach występują Jessica Chastain jako Beverly Marsh, wymieniony już wcześniej Bill Skarsgård znany z produkcji Castle Rock (2018), także tyczącej się twórczości Stephena King – jako Pennywise, oraz James McAvoy jako Bill Denborough, którego spotkać można w Uniwersum Marvela jako znanego Profesora Charlesa Xavier dowodzącego grupą X-men.

Zobacz ten film online!

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.