Karawana - (1923)

Karawana The Covered Wagon 2019-09-15 17:17:34

Tytuł oryginalny: The Covered Wagon - (1923 ) - (1 godz. 38 min.)

Scenariusz: Jack Cunningham
Reżyseria: James Cruze
Obsada: Alan Hale Charles Ogle Ernest Torrence Ethel Wales Frank Albertson J. Warren Kerrigan Lois Wilson Tully Marshall
Opis filmu Karawana:

Entuzjastycznie przyjęty i cieszący się póżniej niezmiennym powodzeniem film jest pierwszą słynną epopeją Ameryki pionierów. Karawana największe klasyczne dzieło westernu, bezlitośnie potem kopiowane – zdobyło wręcz imponujacą popularność i choć zrealizowana bardzo dużym nakładem kosztów (około półtora milona dolarów), już po roku przyniosła równie wysokie zyski. Rok 1848. Karawana wozów osadniczych wyrusza z Kansas City w liczącą dwa tysiące mil drogę do Oregonu; podróżników czeka przebycie niebezpiecznej rzeki Platte, walka z Indianami i pożar prerii.Na tle obrazów zmagań pionierów z przeciwnościami , nieprzyjaciółmi i głodem rozwija się w Karawanie intryga fabularna; dwóch męzczyzn rywalizuje o rękę córki przewodnika. Jeden z nich Will Banion, został usunięty z armii pod fałszywym zarzutem złodziejstwa, ale to on jest tym szlachetnym, który poślubi Molly: najpierw odłączy się od Karawany i pojedzie do Kalifornii (własnie gruchnęła wieść o odkryciu tam złota), póżniej wszakże – już wzbogacony, poszczęściło mu się bowiem w poszukiwaniach – wróci do wzywajacej go dziewczyny.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online.