BIOGRAFICZNE FILMY, KTÓRE ODBIŁY SIĘ ECHEM

Nie da się ukryć, że za wyjątkowo popularnymi postaciami, często kryją się równie wyjątkowe historie. Nie raz bywają one inspiracją dla twórców filmowych, którzy na ich podstawie potrafią tworzyć prawdziwe dzieła. Stąd też wiele kinowych hitów, to właśnie filmy biograficzne. Warto więc wspomnieć o kilku, które w ostatnich latach odbiły się ogromnym echem.

BOHEMIAN RHAPSODY (2018)

Już po tytule łatwo zorientować się, że Bryan Singer (reżyser takich filmów jak Podejrzani, X-Men czy serialu Dr House) postanowił przybliżyć nam historię zespołu Queen. Niezwykła historia zespołu, przedstawiona w genialny sposób ze wszystkimi swoimi wzlotami i upadkami, nagrodzona została aż czterema Oscarami. Remi Malek (znany z serialu Mr. Robot czy z filmów Noc w muzeum, Need for Speed) okazał się aktorem idealnym do roli Freddy’ego Mercury’ego. Obok niego możemy oglądać również takich aktorów jak Lucy Boynton (możemy zobaczyć ją w takich produkcjach jak Młodzi przebojowi, Baba Jaga, Zło we mnie), Joseph Mazzello (znany z filmów: Pacyfik, Park Jurajski, The Social Network) czy Aidan Gillen (grał w serialach takich jak Gra o Tron, Peaky Blinders czy filmach Blitz i Więzień labiryntu). Obok świetnej gry aktorskiej, możemy posłuchać klasyków Queen, zagłębić się w historię ich powstawania czy spojrzeć zza kulis na jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych, jakim był koncert Live Aid. Film najbardziej przybliża jednak wyjątkowo barwną postać Mercurego zarówno od strony artystycznej, jak i jego prywatnego życia.

PIERWSZY CZŁOWIEK (2018)

Historia człowieka, który zrobił pierwszy krok na księżycu, w reżyserii Damiena Chazelle (odpowiedzialnego za takie filmy jak La La Land czy Whiplash). Ujmujący dramat, który przyciąga zarówno tematyką, bardzo dobrą realizacją a także wyborną obsadą. W roli Neila Armstronga widzimy Ryana Goslinga (znany z takich hitów jak Pamiętnik, La La Land, Drive czy Blade Runner 2049), ale także na ekranie możemy zobaczyć Claire Foy (znaną z The Crown, Pełni życia czy Polowania na czarownice) oraz Jasona Clarke’a (aktor z filmów: Everest, Wróg numer jeden, Gangster). Choć w pierwszej chwili oczekujemy od filmu historii wielkiego czynu, dostajemy historię człowieka, która okazuje się równie wyjątkowa jak jego symboliczny czyn. Reżyser postarał się, aby ukazać walkę Armstronga, nie tylko z pokonywaniem barier technologii i nauki, lecz także, a może przede wszystkim, z samym sobą, z własnymi słabościami i traumami.

ROCKETMAN (2019)

Rocketman wyreżyserowany przez Dextera Fletchera (odpowiedzialnego również za film Eddie zwany Orłem) opowiada historię jednego z najpopularniejszych artystów naszych czasów – Eltona Johna. Wyjątkowo barwna postać zagrana została przez Tarona Egertona (znany również z filmów takich jak Kingsman, Robin Hood: Początek). Była to już kolejna współpraca reżysera z aktorem, ponieważ mieli okazję pracować ze sobą na planie wspomnianego Eddie the Eagle. Obok Tarona możemy obejrzeć również Jamiego Bella (znanego z Fantastycznej Czwórki, Snowpiercer czy Hallam Foe) oraz Richarda Maddena (którego możemy zobaczyć w takich serialach jak Gra o tron, Bodyguard). Kontrowersyjna postać Eltona niesie za sobą wyjątkową i ciekawą opowieść, pozwalającą zagłębić się w jego jednocześnie barwny i ekscentryczny, ale także intymny świat. Historia przemiany skromnego chłopca z rozbitej rodziny w prawdziwą gwiazdę rockowej sceny przedstawiona jest tak, że nie da się przejść obok niej obojętnie.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.