Najnowsze filmy, które cieszą się niezmiennym zainteresowaniem

Co roku do kin wchodzi ogromna ilość filmów, jedne są bardziej, inne mniej popularne. Od czasu do czasu zdarzają się jednak filmy, o których nie da się nie usłyszeć. Jest ich stosunkowo niewiele, dlatego zawsze budzą kontrowersje i niezliczone dyskusje na temat słusznej lub niesłusznej
popularności. Tutaj przybliżymy trzy z najgłośniejszych produkcji ostatnich pięciu lat, które, niezależnie od obiektywnej oceny, odbiły się ogromnym echem w światowej kinematografii.

GWIEZDNE WOJNY: PRZEBUDZENIE MOCY (2015)

O powrocie jednego z największych uniwersum w całym gatunku science-fiction nie dało się nie usłyszeć. Największym zaskoczeniem była zmiana reżysera. Miejsce George’a Lucasa zająć miał J.J. Abrams (znany wcześniej z takich kultowych produkcji jak Star Trek, Mission Impossible III czy serial Zagubieni). Przejęcie praw do kolejnych części Gwiezdnych Wojen przez Walt Disney Pictures także wywołało niemałą kontrowersję. Fani mogli odetchnąć jednak z ulgą, kiedy dowiedzieli się, że na ekranie ujrzą ponownie legendarne trio: Carrie Fisher, Marka Hamilla oraz Harrisona Forda. W głównych rolach mieliśmy ujrzeć takich aktorów jak Daisy Ridley, Adam Driver czy John Boyega. Wcześniej mało znani, dzięki rolom w głośnej trylogii zaczęli zyskiwać popularność, a dziś możemy zobaczyć ich w takich filmach jak Morderstwo w Orient Expressie, Ophelia, Historia Małżeńska, Czarne Bractwo czy The Circle.

GREEN BOOK (2018)

Green Book w reżyserii Petera Farrelly’ego opowiada opartą na faktach historię czarnoskórego pianisty oraz jego kierowcy, która toczy się w czasach, kiedy Stany Zjednoczone były krajem mocno rasistowskim. W odniesieniu do tematyki historii, niezwykle interesujące było to, jaką wizję przyjmie reżyser, ponieważ dotychczas był on znany raczej z „lekkich” komedii takich jak Głupi i głupszy¸ Sposób na blondynkę czy  Ja, Irena i Ja. Ostateczny efekt był jednak wyjątkowo dobry, o czym świadczyć mogą aż trzy zdobyte Oscary. Głowni bohaterowie: Dr Don Shirley (Mahershala Ali znany jest z ról w takich filmach jak Moonlight, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona czy z serialu House of Cards) oraz jego kierowca Tony Lip (Viggo Mortensena można zobaczyć w produkcjach takich jak Władca Pierścieni, Captain Fantastic czy Niebezpieczna Metoda) wyruszają w trasę koncertową po USA. W jej trakcie Tony zderza się z rzeczywistością w jakiej na co dzień żyje jego kompan. Mimo niezwykłego talentu i ogromnej inteligencji, spotyka się on z niewyobrażalnym brakiem szacunku i poniżaniem, tylko ze względu na swój kolor skóry. W historii tej nie brakuje bardzo dobrego poczucia humoru, które w świetny sposób kontrastuje z bardziej dramatycznymi elementami fabuły.

50 TWARZY GREYA (2015)

 Film w reżyserii Sama Taylora-Johnsona był niewątpliwie jedną z głośniejszych produkcji ostatnich lat. Swojej popularności nie zawdzięcza on jednak dobrym ocenom a raczej kontrowersyjnej tematyce. Sam film został aż pięciokrotnym laureatem Złotych Malin, a wygrany Oscar bynajmniej nie odnosi się do samej produkcji (nagroda za najlepszą piosenkę). Zarówno Dakota Johnson (role w: Pakt z diabłem, Suspiria, Chłopaki do wzięcia), jak i Jamie Dornan (Upadek, Porywy serc, Dawno, dawno temu) nie cieszyli się przed premierą ogromną popularnością. Sama historia opiera się na romantycznej i mocno erotycznie nacechowanej relacji między głównymi bohaterami. Mimo stosunkowo niskich ocen, film stał się na tyle rozpoznawalny i dochodowy, że doczekał się swojej kontynuacji w kolejnych dwóch częściach.

wypozycz-film.pl to strona która prezentuje prawdopodobnie największą bazę filmów oraz seriali. Znajdziesz tutaj obiektywne rankingi filmowe oraz serialowe. Dzięki tej stronie możesz sam wyselekcjonować najlepsze filmy oraz sprawdzić ich dostępność online. wypozycz-film.pl to najobszerniejsza wyszukiwarka filmów i seriali online.